LATEST ARTICLES

Mundësitë për përmirësimin e sistemit të menaxhimit të mbetjeve!

Në një kohë që në Shqipëri mbetjet vijojnë të shkaktojnë probleme si për kapacitetet e kufizuara të autoriteteve lokale ashtu edhe për mjedisin ku ato grumbullohen apo hidhen, në kontekstin europian janë...

Publikohen VIDEOT e rënda/ Tymi mbulon zonën, copat e shpërndara nëpër pyll, dalin pamjet...

Një avion boeing me 133 pasagjerë në bord është rrëzuar në Kinë. Avioni i përket kompanisë China Eastern Airlines. Avioni që transportonte 133 pasagjerë nga Kunming në Guangzhou pësoi...

E RËNDË në Tiranë: 1 person hub jetë, 3 të plagosur në një lokal

Një krim i rëndë ka ndodhur pak më parë në Tiranë. Në thellësi në Don Bosko në zonën e Filandos janë plagosur me armë zjarri tre persona, dyshohet se...

Batoni-18 milionë në muaj nga spitali privat, por Blushi e kalon shumëfish. A është...

Analisti dhe pronari i një portali online në Tiranë merr, Baton Haxhiu paguhet 18 milionë lekë në muaj nga një spital privat. Spitali amerikan e paguan atë si drejtor...

Infektohet me Covid-19 gjysma e të ftuarve në dasmë, mes tyre nusja dhe dhëndri

Një martesë në Ohajo, ku morën pjesë 83 të ftuar, është bërë ngjarja më e fundit e përhapjes së koronavirusit në SHBA, ku u infektuan gati gjysma e të pranishmëve.

Kastriot Islami flet pas shoqërimit në komisariat: E bëri Edi Rama, përdorën forcë ndaj...

Ish deputeti Kastriot Islami ka reaguar pas daljes nga komisariati ku u shoqërua për mungesën e maskës mbrojtëse si dhe kundërshtimit e fyerjes së efektivëve të policisë. Islami thotë...

Jeta ime ka mbaruar, më plasi zemra/Historia tronditëse e këngëtares shqiptare, nga skenat e...

Dikur një ndër këngëtaret e preferuara të publikut shqiptar, sot Luljeta Përbasha jeton në skamje dhe e harruar. Këngëtarja hapi derën e shtëpisë për Vizioni i Pasdites duke na prezantuar me mjerimin...

QUIZ – E gjeni dot ku ndodhet qeni?

Foto më poshtë është një nga ato kuize të cilat kërkojnë një sy të mprehtë për të dalluar diçka ndryshe. Në këtë rast, kërkohet të gjendet se ku ndodhet qenushi!

Cila makinë duhet lëvizur?

Nëse ndiheni sikur truri juaj ka nevojë për pak akordim, enigmat dhe testet janë ndoshta mënyra më e mirë për ta mbajtur atë funksionues deri në përsosmëri. Më poshtë...

Diskutimi për Kosovën/ Ja deputetja që mbështet anëtarësimin në KiE

Në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, ku po diskutohet për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës (KE), Nerea Ahedo, deputetja përfaqësuese e Spanjës, tha se i përket grupit që mbështet...

Kur Nënë Tereza zbriti në Rinas në vitin 1989 “…për të puthur tokën shqiptare...

Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi” ka postuar në rrjetet e veta sociale dy fotografi historike: Momentin kur shenjtorja Nënë Tereza prek tokën shqiptare për herë të parë pas dekada vitesh pritje.

Arrestohet Tik Tok-eri i njohur Altin Çoku, i publikoi fotot intime 27-vjeçares që u...

Altin Çoku, një personazh i njohur i rrjetit social Tik Tok ka rënë në prangat e policisë pas publikimit të disa fotove intime të një 27-vjeçareje, e cila në gjendje të rënduar...

Pas 120 vitesh histori, klubi i lavdishëm mund të zhduket në ajër dhe të...

Një ndër ekipet e futbollit me histori 120 vjeçare rrezikon seriozisht që të zhduket Schalke 04 rrezikon të zhduket nga radhët e futbollit profesionist: klubi është në prag të...

Dokumente / “Malazezët, deri në shekullin XIX nuk e kanë mohuar origjinën shqiptare”

Sot, gjysma e Malit të Zi, flet përrallat se si paraardhësit e tyre ishin fisnikë serbë, që gjoja kishin ikur nga Beteja e Kosovës më 1389, e që gjoja këta pastaj e...

A e dinit se ekziston një “Shqipëri” tjetër?Ja ku ndodhet

Fakt i çuditshëm, por se ekziston edhe një “Shqipëri” në Kaukaz dhe që ndërkombëtarisht njihet si “Caucasian Albania”. Albania Kaukaziane si shtet shtrihej në Kaukazin lindor, në territorin e...

Historike, Talat Xhaferi merr sot detyrën si kryeministëri i parë shqiptarë i Maqedonisë së...

Për herë të parë në histori, sot në zyrën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut do të jetë një shqiptar, i cili është Talat Xhaferi. Pranim-dorëzimi i detyrës në...

Ngrica dhe temperatura minus gradë celcius, zbuloni surprizat e motit për pesë ditët e...

Këtë javë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndureshme, ku do të mbizotëroi kohëzgjatja me diell por me temperatura të ulta e kryesisht ato në vlerat minimale.

Baven- Toven në Mirditë fiton çmimin “Traveller Review Award 2024”

"Booking.com" e ka vlerësuar Baven-Toven në Katundin e Vjetër Mirditë për mikëpritjen dhe përkushtimin e jashtëzakonshëm me çmimin "Traveller Review Award 2024", ku turistët janë ndjerë si në...

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë surprizash kanë parashikuar shenjat e zodiakut për...

DashiOpinioni juaj mund të tronditë të tjerët dhe ju mund të humbni mbështetjen nga vetë njerëzit me të cilët duhet të keni bashkëpunim. Mos harroni se jo të gjithë janë dakord me...