Policia jep detaje për ngjarjen me 3 të plagosur në Vlorë

509

Policia e Vlorës tha se dy grupe personash, të cilët lëviznin me 2 automjete, pasi janë konfliktuar me njëri-tjetrin për motive të cilat nuk bëhen të ditura për arsye hetimore, kanë qëlluar mbi njëri tjetrin me armë zjarri.
Policia tha se ka bërë arrestimin e shtetasve Gazmir Canaj, 27 vjeç, Taulant Beqiraj, 27 vjeç dhe Eris Llanaj, 27 vjeç, të gjithë nga Vlora. Ndërkohë është bërë shpallja në kërkim e shtetasve me iniciale E.M. dhe P.A..
Policia e Vlorës tha se nga kqyrja e kamerave ka rezultuar se Gazmir Canaj sëbashku me shtetasit E.M., dhe P.A., kanë shtënë me armë zjarri drejt Taulant Beqiraj dhe Eris Llanaj, të cilët më pas janë kundërpërgjigjur.
Policia ka sekuestruar në vendngjarje një armë zjarri tip pistoletë, 10 gëzhoja dhe 2 automjete, ndërsa vijojnë hetimet në bashkëpunim me Prokurorinë Vlorë për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.