Joni Gjebra ndahet nga Merli pas dy vitesh fejesë?!

75

Fejesa e djalit të Ardit Gjebreas me vajzën e një biznesmeni të njohur në Tiranë ishte padyshim një nisje e mirë për vitin 2018. Dy të rinjtë celebruan dashurinë e tyre dhe ndanë me ne copëza nga festa që sipas zakonit mblodhi bashkë dy familjet dhe miqtë e afërt.

Përmes ceremonisë private larg syrit mediatik, djali i këngëtarit dhe prezantuesit shqiptar Ardit Gjebrea zbuloi dhe partneren e tij, Merlin. Dy të rinjtë më të dashuruar se kurrë pas dy vitesh lidhje të konsoliduar ndërmorën edhe hapin e madh.

Por duket se tashmë, dy vite pas fejesës, edhe kjo dyshe i ka dhënë fund. Nga ajo çfarë mund të shohim nga rrjetet sociale, Merlin dhe Jon tanimë nuk janë më bashkë. Në profilin e saj në rrjetet sociale Merlin ka larguar çdo foto që kishte me Jonin, dhe duhet thënë që nuk ishin të pakta.

Nga ana tjetër ajo ka zgjedhur të mbajë fotot që ka me Anën motrën e tij. Ashtu si e kemi parë Merlin gjithashtu ka hequr nga gishti edhe unazën e fejesës, të cilën vetë djali i moderatorit e zbuloi për ndjekësit në rrjetet sociale kur ajo i tha Po.

Nga ana tjetër, Jon Gjebrea ka mbyllur “Instagram”-in e vjetër ku kishte foto me të fejuarën e tij, dhe duket se në profilin e ri zgjedh të ketë ndjekës njerëzit e njohur duke larguar kështu vëmendjen nga kjo ndarje pa shumë zhurmë. Ndërkaq dy të rinjtë kanë larguar njëri tjetrin nga rrjetet sociale. Miqtë e afërt të dyshes janë shumë hermetikë në lidhje me këtë histori, duke mos zbuluar detaje rreth asaj çfarë ka ndodhur mes tyre.

Kujtojmë se menjëherë pas fejesës, Jon dhe Merlin u nisën jashtë shtetit për të nisur një jetë të re por mesa duket kjo ndarje e ka rikthyer Merlin në Tiranë ku dhe ka nisur tashmë punë në profesionin e saj. Mbetet për tu parë nëse kjo është një ndarje përfundimtare apo një zënkë mes dy të dashuruarve.