23.5 C
TIRANA
Tuesday, September 21, 2021

Ja për çfarë mund të zihen çiftet që kanë diferencë të madhe moshe

Kur është fjala për dashurinë, duket se mosha është thjesht numër dhe asgjë tjetër. Shumë çifte pavarësisht paragjykimeve dhe...

Një mënyrë e thjeshtë si të pastroni flokët nga yndyra dhe zbokthi.

Nëse prej kohësh po pyesni veten si të pastroni skalpin e kokës nga yndyra, zbokthi apo kimikatet zgjidhja është më e thjeshtë...

Tetori është muaji ku çiftet përfundojnë në terapi, zbuloni përse

Tetori është muaji në të cilin shumë çifte provojnë terapinë: “Është një kohë kur ne jemi të detyruar të merremi me gjërat...

‘Bukuria e një gruaje mund të jetë e rrezikshme, por inteligjenca e saj mund...

Asgjë nuk krahasohet me një bisedë të bukur me mendjen e bukur të një gruaje Mos bëj sikur nuk...

Ja pse të lindurit në tetor kanë shanse të përjetojnë ditëlindjen e njëqindtë

Në të vërtetë, hulumtuesit e Universitetit të Çikagos i kanë krahasuar të dhënat e njëqindvjeçarëve, të lindur në tetor, në periudhën midis...

Si të dalloni 5 llojet e fondatinave dhe të zgjidhni atë të duhurën

Përpara produkteve kozmetike, femrat e ndjejnë veten si në parajsë dhe në ato momete duket se kanë gjithçka që duan. Buzëkuqe të...

Mbroni lëkurën tuaj nga i ftohti me këto mënyra

Për të shmangur ose lehtësuar tharjen e lëkurës, pini mjaftueshëm ujë. Përpos kësaj, perdorni një krem hidratues. Gjatë dimrit,...

Ja si të mbillni limona në vazo dhe ti keni gjithë kohës në shtëpi.

Limonat janë ilaç për të kuruar shumë sëmundje. Më poshtë do u tregojmë si të mos harxhoni shumë para por ti mbillni...

Njihuni me “Fustanin e Pandemisë” i cili mund të zëvendësojë maskën.

Meqenëse maskat e fytyrës u bënë të detyrueshme për shumicën e aktiviteteve të përditshme si hyrja në dyqane përdorimi i transportit publik,...

2 mënyra pastrimi që largojnë çdo gërvishtje nga syzet tuaja

Sado të kujdesshëm të tregohen personat me syze, përsëri vërejnë gërvishtje të vogla tek syzet. Lentet e tyre bëhen pis, krijojnë gërvishtje...

LATEST NEWS

MUST READ