Të shtëna me armë zjarri, zbardhen detajet e para

134

Një person u qëllua për vdekje dhe katër të tjerë u plagosën kur një person i armatosur hapi zjarr pranë një bibilioteke në Baltimore në SHBA të shtunën në mëngjes.

Policia e Baltimore tha se të shtënat shpërthyen pak pas orës 4 të mëngjesit përballë Bibliotekës së Degës Woodlawn, afërsisht 12 kilometra nga qendra e Baltimore.

Me të mbërritur në vendngjarje, oficerët gjetën pesë persona me plagë të marra nga një armë zjarri dhe njëri prej tyre u shpall i vdekur në vendngjarje.

Autoritetet po dyshojnë për së paku një të dyshuar i cili mendohet të jetë në arrati.