Publikohen VIDEOT e rënda/ Tymi mbulon zonën, copat e shpërndara nëpër pyll, dalin pamjet nga rrëzimi i avionit më 133 pasagjerë brenda

554

Një avion boeing me 133 pasagjerë në bord është rrëzuar në Kinë. Avioni i përket kompanisë China Eastern Airlines.

Avioni që transportonte 133 pasagjerë nga Kunming në Guangzhou pësoi një aksident në rajonin e Guangxi dhe shkaktoi zjarr në male, njoftoi televizioni shtetëror kinez.

https://twitter.com/FrontSource/status/1505818754160029702?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1505818754160029702%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fsot.com.al%2Fbota%2Fpublikohen-videot-e-renda-tymi-mbulon-zonen-copat-e-shperndara-neper-pyll-d-i501136

Avioni i përfshirë në aksident ishte Boeing 737 dhe numri i viktimave nuk dihet ender, tha CCTV. Ekipet e shpëtimit ndodhen në vendngjarje.

https://pbs.twimg.com/ext_tw_video_thumb/1505818708400537601/pu/img/7j1KdCMPILHE3WkN.jpg