LATEST ARTICLES

Mundësitë për përmirësimin e sistemit të menaxhimit të mbetjeve!

Në një kohë që në Shqipëri mbetjet vijojnë të shkaktojnë probleme si për kapacitetet e kufizuara të autoriteteve lokale ashtu edhe për...

Publikohen VIDEOT e rënda/ Tymi mbulon zonën, copat e shpërndara nëpër...

Një avion boeing me 133 pasagjerë në bord është rrëzuar në Kinë. Avioni i përket kompanisë China Eastern Airlines.

E RËNDË në Tiranë: 1 person hub jetë, 3 të plagosur...

Një krim i rëndë ka ndodhur pak më parë në Tiranë. Në thellësi në Don Bosko në zonën e...

Batoni-18 milionë në muaj nga spitali privat, por Blushi e kalon...

Analisti dhe pronari i një portali online në Tiranë merr, Baton Haxhiu paguhet 18 milionë lekë në muaj nga një spital privat.

Infektohet me Covid-19 gjysma e të ftuarve në dasmë, mes tyre...

Një martesë në Ohajo, ku morën pjesë 83 të ftuar, është bërë ngjarja më e fundit e përhapjes së koronavirusit në SHBA,...

Kastriot Islami flet pas shoqërimit në komisariat: E bëri Edi Rama,...

Ish deputeti Kastriot Islami ka reaguar pas daljes nga komisariati ku u shoqërua për mungesën e maskës mbrojtëse si dhe kundërshtimit e...

Jeta ime ka mbaruar, më plasi zemra/Historia tronditëse e këngëtares shqiptare,...

Dikur një ndër këngëtaret e preferuara të publikut shqiptar, sot Luljeta Përbasha jeton në skamje dhe e harruar. Këngëtarja hapi derën e...

QUIZ – E gjeni dot ku ndodhet qeni?

Foto më poshtë është një nga ato kuize të cilat kërkojnë një sy të mprehtë për të dalluar diçka ndryshe. Në këtë...

Cila makinë duhet lëvizur?

Nëse ndiheni sikur truri juaj ka nevojë për pak akordim, enigmat dhe testet janë ndoshta mënyra më e mirë për ta mbajtur...

Kujt i thojnë ‘ Tu luta’ Vjosa Emini dhe Gunzey?

Dy këngëtarët e njohur Vjosa Emini dhe Gunzey, kanë publikuar këngën më të re në duet, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Makina përfundon nën rrotat e kamionit, ka të plagosur

Një aksident është raportuar në aksin Prrenjas-Librazhd në Qukës Qendër. Një makinë është përplasur me një mjet të tonazhit...

1 vjetori i ndarjes nga jeta të At Ded Gjokës/Meshë e...

Nje memorial me emrin e ad Ded Gjokes si dhe nga vendi i quajtur Guri Mash deri tek kisha e Krit, e...

Edhe në luftërat më të egëra, gazetarët nuk janë prekur. Sepse...

Por urrejtjen që kam parë sot nga serbët në Zveçan, se kisha ndeshur ndonjëherë. Kanë shpuar gomat e makinave të gazetarëve, kanë...

Numërohen mbi 94% e votave, Erdogan në avantazh

Erdogan po shkon drejt mandatit të radhës. Kur janë numëruar mbi 94 përqind e votave në balotazhin e së dielës në Turqi,...

E keqja e serbeve nuk ka qene, nuk është dhe nuk...

-Ta kërkosh te keqen e serbeve ne Kosove, është njësoi si ai qe godet samarin kur nuk ka çfarë ti beje gomarit...

Horoskopi sot, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Nëse kohët e fundit marrëdhënia me partnerin/en ishte ftohur paksa, sot gjithçka do marrë një tjetër drejtim. Do...

WhatsApp po bën gati ndryshimin e madh për përdoruesit

Miliona njerëz në botë dërgojnë dhe marrin me miliarda mesazhe gjatë ditës me aplikacionin WhatsApp, i cili është duke bërë gati një...

Kreu i SPAK raporton në Komisionin e Ligjeve, Dumani: 4 zyrtarë...

Kreu i Prokurorisë së Posaçme (SPAK), Altin Dumani ka raportuar këtë të premte (26 maj) në Komisionin e Ligjeve në lidhje me...

Gjendet e vdekur amerikania në Shkodër, zbardhen dyshimet e para

Rreth orës 18:00, salla operative e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër ka marrë njoftim se në lagjen “Tre Heronjtë”, në hostelin ku...