Mundësitë për përmirësimin e sistemit të menaxhimit të mbetjeve!

Në një kohë që në Shqipëri mbetjet vijojnë të shkaktojnë probleme si për kapacitetet e kufizuara të autoriteteve lokale ashtu edhe për...

Publikohen VIDEOT e rënda/ Tymi mbulon zonën, copat e shpërndara nëpër...

Një avion boeing me 133 pasagjerë në bord është rrëzuar në Kinë. Avioni i përket kompanisë China Eastern Airlines.

E RËNDË në Tiranë: 1 person hub jetë, 3 të plagosur...

Një krim i rëndë ka ndodhur pak më parë në Tiranë. Në thellësi në Don Bosko në zonën e...

Batoni-18 milionë në muaj nga spitali privat, por Blushi e kalon...

Analisti dhe pronari i një portali online në Tiranë merr, Baton Haxhiu paguhet 18 milionë lekë në muaj nga një spital privat.

Infektohet me Covid-19 gjysma e të ftuarve në dasmë, mes tyre...

Një martesë në Ohajo, ku morën pjesë 83 të ftuar, është bërë ngjarja më e fundit e përhapjes së koronavirusit në SHBA,...

Kastriot Islami flet pas shoqërimit në komisariat: E bëri Edi Rama,...

Ish deputeti Kastriot Islami ka reaguar pas daljes nga komisariati ku u shoqërua për mungesën e maskës mbrojtëse si dhe kundërshtimit e...

Jeta ime ka mbaruar, më plasi zemra/Historia tronditëse e këngëtares shqiptare,...

Dikur një ndër këngëtaret e preferuara të publikut shqiptar, sot Luljeta Përbasha jeton në skamje dhe e harruar. Këngëtarja hapi derën e...

QUIZ – E gjeni dot ku ndodhet qeni?

Foto më poshtë është një nga ato kuize të cilat kërkojnë një sy të mprehtë për të dalluar diçka ndryshe. Në këtë...

Cila makinë duhet lëvizur?

Nëse ndiheni sikur truri juaj ka nevojë për pak akordim, enigmat dhe testet janë ndoshta mënyra më e mirë për ta mbajtur...

Vetitë kuruese të dëllinjës së kuqe

Dëllinja mund të krahasohet me një thesar të çmuar vlerash për organizmin. Antioksidantët tek dëllinja e kuqe luajnë një rol të jashtëzakonshëm...

Parashikimi i motit për sot/ ja zonat më të prekura në...

Për sot moti parashikohet te jetë me kthjellime dhe vranësira në orët e mesditës. Përgjatë relieveve malore vranësirat do të pasohen nga...

Tra*gjike/ Plas sherri mes dy familjeve, vr*itet gabimisht 8-vjeçari

Një tra*gjedi ka ndodhur mbrëmjen e sotme, 14 tetor në Greqi ku mbeti i vr*arë një 8-vjeçar rom. Sipas...

Horoskopi sot, e e martë dt 10.10.2023 zbuloni parashikimin e...

Dashi Dita e sotme do jete paksa e ndërlikuar për çiftet. Nuk iu pëlqen aspak kur partneri iu jep...

Thellohet skandali i TIMS! Zyrtare: “Ekipi i ri” pa certifikata sigurie

Sekretet e Shtetit Shqiptar, rrjedhja, dëmtimi apo vjedhja e të cilave mund të cënojnë sigurinë kombëtare, janë lënë në duar të pasigurta....

Delegacioni i personaliteteve të larta nga Styria(Steiermark) Austri vizitë në Mirditë...

Infokulla -Mirditë pati nderin të presë pas përgatitjes së vizitës nga Presidentja e Shoqates "Shqipëri Austri" Marianne Graf, delegacionin e lartë të...

Dhu*nohet nga persona të panjohur gazetari Gjergj Zefi

Gazetari Gjergj Zefi, njëkohësisht edhe administrator i portalit “Pamfleti.net” është dhunuar mbrëmjen e kësaj të marte nga persona të panjohur.

Vrasja në Rrëshen, apeli i Dom Gjergj Metës: Ngjarje të tilla...

Imzot Dom Gjergj Meta ka bërë një reagim në rrjete sociale në lidhje me vrasjen e Martin Bardhit në Rrëshen dhe plagosjen...

Denoncoi në spak AKSH-shin Kërrcënohet Geni Progmi

Genti Progni me profesion inxhinier informatike dhe programues ka qënë shumë aktiv në denoncimet e bëra në SPAK (Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion)...

Romania mund ta humbë me rezultat zyrtar ndeshjen me Kosovën

Media spanjolle Mundo Deportivo ka shpjeguar skenarin më të errët pas incidenteve në ndeshjen e humbur të Kosovës në Rumani, ku vendasit...

Denoncimi i qytetarit: Te fortet e Bashkise Lezhe po terrorizojne pushuesit,...

Te "fortet" e Bashkia Lezhe po terrorizojne pushuesit.. Nje grup prjej 15 veta me 5 makina te bashkise sot ne oren 21:00...

Operacioni shqiptaro-italian/ SPAK: Janë mashtruar 140 qytetarë. Dëmi 5 mln euro,...

Prokurori i Prokurorisë së Posaçme Ened Nakuçi ka dhënë detaje të tjera për mediat lidhur me grupin shqiptar të mashtrimit online.

Pesë viktima nga moti i keq, vendi drejt gjendjes së jashtëzakonshme

Italia po shkon drejt gjendjes së jashtëzakonshme mes stuhisë që goditi Lombardinë dhe zjarreve që po shpërthejnë në Siçili dhe në jug.

Merren peng katër turistë në Durrës

Katër shqiptarë nga Kosova, që erdhën për të pushuar në Durrës denoncuan në drejtorinë e policisë së qytetit bregdetar se u morën...

Mali i Zi, arrestohet ish-drejtori i policisë/Veljoviç akuzohet për krijim të...

Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Malit të Zi, Veselin Veljoviç është arrestuar mëngjesin e sotëm, me urdhër të Prokurorisë Speciale të...

Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Shkodër/Makina përplaset me zetorin, dy të...

Dy të vdekur dhe një i plagosur është bilanci i një aksidenti të ndodhur mëngjesin e së hënës në superstradën Lezhë-Shkodër.

EMRI/ Eksploziv banesës së 52-vjeçarit në Shkodër, detajet e para

I vendoset eksploziv banesës së një 52-vjeçari në Shkodër. Ngjarja sipas informacioneve të para ka ndodhur rreth orës 03:45, në portën e...

Mbi 60 për qind e popullsisë së botës është aktive në...

Gati pesë miliardë njerëz, ose pak më shumë se 60% e popullsisë së botës, janë aktivë në mediat sociale.

NDODH EDHE KESHTU / Mbledhjet e Këshillit Bashkiak zhvillohen pa prezencën...

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli nuk lejon mediat që të jenë të pranishme në mbledhjet e Këshillit Bashkiak të Kamzës. Madje, vetë...

Kim Mehmeti: Në Velipojë pushohet ‘shqip’!

Në përgjithësi, në Velipojë nuk i kalojnë pushimet djemtë me makina të shtrenjta, që ua kanë blerë baballarët e tyre të pasur....