LATEST ARTICLES

Mundësitë për përmirësimin e sistemit të menaxhimit të mbetjeve!

Në një kohë që në Shqipëri mbetjet vijojnë të shkaktojnë probleme si për kapacitetet e kufizuara të autoriteteve lokale ashtu edhe për...

Publikohen VIDEOT e rënda/ Tymi mbulon zonën, copat e shpërndara nëpër pyll, dalin pamjet...

Një avion boeing me 133 pasagjerë në bord është rrëzuar në Kinë. Avioni i përket kompanisë China Eastern Airlines.

E RËNDË në Tiranë: 1 person hub jetë, 3 të plagosur në një lokal

Një krim i rëndë ka ndodhur pak më parë në Tiranë. Në thellësi në Don Bosko në zonën e...

Batoni-18 milionë në muaj nga spitali privat, por Blushi e kalon shumëfish. A është...

Analisti dhe pronari i një portali online në Tiranë merr, Baton Haxhiu paguhet 18 milionë lekë në muaj nga një spital privat.

Infektohet me Covid-19 gjysma e të ftuarve në dasmë, mes tyre nusja dhe dhëndri

Një martesë në Ohajo, ku morën pjesë 83 të ftuar, është bërë ngjarja më e fundit e përhapjes së koronavirusit në SHBA,...

Kastriot Islami flet pas shoqërimit në komisariat: E bëri Edi Rama, përdorën forcë ndaj...

Ish deputeti Kastriot Islami ka reaguar pas daljes nga komisariati ku u shoqërua për mungesën e maskës mbrojtëse si dhe kundërshtimit e...

Jeta ime ka mbaruar, më plasi zemra/Historia tronditëse e këngëtares shqiptare, nga skenat e...

Dikur një ndër këngëtaret e preferuara të publikut shqiptar, sot Luljeta Përbasha jeton në skamje dhe e harruar. Këngëtarja hapi derën e...

QUIZ – E gjeni dot ku ndodhet qeni?

Foto më poshtë është një nga ato kuize të cilat kërkojnë një sy të mprehtë për të dalluar diçka ndryshe. Në këtë...

Cila makinë duhet lëvizur?

Nëse ndiheni sikur truri juaj ka nevojë për pak akordim, enigmat dhe testet janë ndoshta mënyra më e mirë për ta mbajtur...

Festa kombëtare e pavarësisë është festuar edhe nga komuniteti shqiptar në USA.

Në Garifled, New Jersey mbi 100 shqiptarë, pjesa me e madhe korçarw e maliqarw si dhe amerikanë kanë festuar swbashku festen e...

Reagimi i Indrit Vokshit, “Nuk ka nevojë Lezha të ketë në bashki një imitues...

Pjerin Ndreu, quan "kazan mediatik lokal" median e Lezhës E para, Lezha nuk ka ndonjë media të fortë sepse...

Plas dhuna në Bilisht/ Burrë e grua rrahin njëri-tjetrin

Policia e Devollit ka proceduar penalisht në gjendje të lirë dy bashkëshortët. Në një njoftim për media, blutë bëjnë...

Dhunoi këmbësorin në vijat e bardha/ Policia i bllokon mjetin dhe ndëshkon shoferen në...

Policia e Tiranës ka reaguar pas një rasti dhune të një shofere me një këmbësor në vijat e bardha.

A e dini pse aeroplanët zakonisht fluturojnë në një lartësi prej 11 mijë metrash

Është një situatë e zakonshme që pasagjerët të dëgjojnë pilotin të thotë: "Zonja dhe zotërinj, ne jemi tani në lartësinë tonë të...

Sonte sfida Shqipëri-Itali, policia del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbulon planin, ja ç’do...

Policia e Tiranës, plan masash për ruajtjen e rendit dhe sigurisë, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes miqësore të futbollit midis...

Gangsterja e Devollit merr në qafë shefin e krimeve, Pashk Syziu përjashtohet nga policia...

Gangsterja e Devollit Deizi Arapi merr në qafë shefin e krimeve në komisariatin e Devollit, Pashk Syziu, i cili është përjashtuar nga radhët...

Qeveria “bie dakort” me argumentat e ekspertit të ekonomisë z. Alban Zusi për token...

Përgjatë gjithë vitit 2022 ekonomitë botërore dhe ajo shqiptare janë përballur me krizë të lëndëve të para e për rrjedhojë rritje të...

Horoskopi 27 tetor 2022: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Dashi Do të jeni të gatshëm të përballeni me një mikut tuaj. Jepni të gjithë mbështetjen dhe mirëkuptimin tuaj...