Moti Sot, e mërkurë 24 gusht 2022

191

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë vendin.

Gradualisht në mesditë parashikohen zhvillime vranësirash përgjatë maleve dhe zonave të ulëta. Në alpe dhe përgjatë zonave malore do ketë prezencë reshjesh lokale në kohë të shkurtër në orët e mesditës. Në mbrëmje parashikohet sërish mot i kthjellët.

Era do të fryjë juglindje dhe verilindje e lehtë e mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzim në det parashikohet të jetë i forcës 2 ballë.