LATEST ARTICLES

Mundësitë për përmirësimin e sistemit të menaxhimit të mbetjeve!

Në një kohë që në Shqipëri mbetjet vijojnë të shkaktojnë probleme si për kapacitetet e kufizuara të autoriteteve lokale ashtu edhe për...

Publikohen VIDEOT e rënda/ Tymi mbulon zonën, copat e shpërndara nëpër pyll, dalin pamjet...

Një avion boeing me 133 pasagjerë në bord është rrëzuar në Kinë. Avioni i përket kompanisë China Eastern Airlines.

E RËNDË në Tiranë: 1 person hub jetë, 3 të plagosur në një lokal

Një krim i rëndë ka ndodhur pak më parë në Tiranë. Në thellësi në Don Bosko në zonën e...

Batoni-18 milionë në muaj nga spitali privat, por Blushi e kalon shumëfish. A është...

Analisti dhe pronari i një portali online në Tiranë merr, Baton Haxhiu paguhet 18 milionë lekë në muaj nga një spital privat.

Infektohet me Covid-19 gjysma e të ftuarve në dasmë, mes tyre nusja dhe dhëndri

Një martesë në Ohajo, ku morën pjesë 83 të ftuar, është bërë ngjarja më e fundit e përhapjes së koronavirusit në SHBA,...

Kastriot Islami flet pas shoqërimit në komisariat: E bëri Edi Rama, përdorën forcë ndaj...

Ish deputeti Kastriot Islami ka reaguar pas daljes nga komisariati ku u shoqërua për mungesën e maskës mbrojtëse si dhe kundërshtimit e...

Jeta ime ka mbaruar, më plasi zemra/Historia tronditëse e këngëtares shqiptare, nga skenat e...

Dikur një ndër këngëtaret e preferuara të publikut shqiptar, sot Luljeta Përbasha jeton në skamje dhe e harruar. Këngëtarja hapi derën e...

QUIZ – E gjeni dot ku ndodhet qeni?

Foto më poshtë është një nga ato kuize të cilat kërkojnë një sy të mprehtë për të dalluar diçka ndryshe. Në këtë...

Cila makinë duhet lëvizur?

Nëse ndiheni sikur truri juaj ka nevojë për pak akordim, enigmat dhe testet janë ndoshta mënyra më e mirë për ta mbajtur...

“𝐓𝐡𝐞 𝐒𝐮𝐧”: 𝐕𝐢𝐳𝐢𝐭𝐨𝐧𝐢 𝐋𝐮𝐦𝐢𝐧 𝐞 𝐒𝐡𝐚𝐥𝐞̈𝐬 – “𝐓𝐚𝐣𝐥𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐞 𝐒𝐡𝐪𝐢𝐩𝐞̈𝐫𝐢𝐬𝐞̈”

‘Një cep i botës’ pak i njohur për vizitorët e Evropës Lindore i konsideruar si një Tajlandë në miniaturë – me ujëra...

Sa ta gradojmë kondicionerin, si të vishemi dhe kur të dalim?! Rregullat ‘magjikë’ kundër...

Temperaturat e larta kanë përfshirë prej ditësh mbarë territorin e vendit. “Vapë e madhe. Kam marrë ujë....

Thyhen me çekiç statuja e Papës dhe Nënë Terezës në New York (FOTO)

Një rast vandalizmi është shënuar ditën e djeshme në qytetin e New Yorkut në SHBA kundrejt një kishe, nga një 30-vjeçar.

Tre tërmete të njëpasnjëshme ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte magnituda

Greqia është goditur nga tre tërmete të njëpasnjëshme mbrëmjen e sotme. Epiqendra e tërmeteve ka qenë pranë Eurbesë. Forca...

Vota e diasporës, Celibashi: Do jetë e pamundur për zgjedhjet e 2025 nëse s’bëhen...

Ilirjan Celibashi, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, thotë se vota e diasporës nuk do të realizohet nëse Kuvendi nuk përmbyll ndryshimet për Kodin...

“Nuk mbushet arka e shtetit me gjoba”, eksperti i sigurisë apel rrugores: Hiqni patentën...

Eksperti i sigurisë rrugore Fatmir Hasho ka deklaruar se drejtuesit e rrezikshëm të makinave, duhet të hiqet...

Diskutimi për Kosovën/ Ja deputetja që mbështet anëtarësimin në KiE

Në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, ku po diskutohet për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës (KE), Nerea Ahedo, deputetja...

Kur Nënë Tereza zbriti në Rinas në vitin 1989 “…për të puthur tokën shqiptare...

Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi” ka postuar në rrjetet e veta sociale dy fotografi historike: Momentin kur shenjtorja Nënë Tereza prek tokën shqiptare...

Arrestohet Tik Tok-eri i njohur Altin Çoku, i publikoi fotot intime 27-vjeçares që u...

Altin Çoku, një personazh i njohur i rrjetit social Tik Tok ka rënë në prangat e policisë pas publikimit të disa fotove...

Pas 120 vitesh histori, klubi i lavdishëm mund të zhduket në ajër dhe të...

Një ndër ekipet e futbollit me histori 120 vjeçare rrezikon seriozisht që të zhduket Schalke 04 rrezikon të zhduket...