Dasma në Shkodër kthehet në mort/ Kush është e reja që u gjet e vdekur në makinë

6439

Një 32-vjeçare ka ndërruar jetë në rrethana ende të paqarta ditën e djeshme në Shkodër.
Ngjarja ka ndodhur në fshatin Melgushe dhe e reja është gjetur e pajetë nga familjarët e saj në makinë.
Mësohet se Jozefina Çefja ishte në një dasmë në këtë fshat dhe për një moment ka dalë jashtë, pasi nuk është ndjerë mirë.
Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë dhe ambulanca, ndërsa dyshohet se e reja ndërruar jetë për shkaqe natyrale, ose mund të jetë helmuar nga ndonjë ushqim në dasmë.
Policia ka bërë me dije se e reja është dërguar në morgun e spitalit dhe priten rezultatet nga grupi hetimor dhe mjeku-ligjor për shkakun e vdekjes.