Ngjarje në klubin e natës Të shtëna me armë zjarri, vdes këngëtarja dhe plagosen disa persona

591

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Turqi, ku është qëlluar për vdekje këngëtarja e njohur atje, Hacer Tulu.

40-vjeçarja është qëlluar për vdekje në një klub nate në pronësi të saj në qytezën bregdetare të Bodrumit.

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjtjeje, 4 persona kanë hapur zjarr pas një sherri që kanë pasur, duke i marrë jetën Tulu dhe duke lënë edhe disa të plagosur.

Sipas mediave tutorët u larguan nga vendngjarja por u arrestuan nga policia vetëm pak orë më vonë.