LATEST ARTICLES

Mundësitë për përmirësimin e sistemit të menaxhimit të mbetjeve!

Në një kohë që në Shqipëri mbetjet vijojnë të shkaktojnë probleme si për kapacitetet e kufizuara të autoriteteve lokale ashtu edhe për...

Publikohen VIDEOT e rënda/ Tymi mbulon zonën, copat e shpërndara nëpër...

Një avion boeing me 133 pasagjerë në bord është rrëzuar në Kinë. Avioni i përket kompanisë China Eastern Airlines.

E RËNDË në Tiranë: 1 person hub jetë, 3 të plagosur...

Një krim i rëndë ka ndodhur pak më parë në Tiranë. Në thellësi në Don Bosko në zonën e...

Batoni-18 milionë në muaj nga spitali privat, por Blushi e kalon...

Analisti dhe pronari i një portali online në Tiranë merr, Baton Haxhiu paguhet 18 milionë lekë në muaj nga një spital privat.

Infektohet me Covid-19 gjysma e të ftuarve në dasmë, mes tyre...

Një martesë në Ohajo, ku morën pjesë 83 të ftuar, është bërë ngjarja më e fundit e përhapjes së koronavirusit në SHBA,...

Kastriot Islami flet pas shoqërimit në komisariat: E bëri Edi Rama,...

Ish deputeti Kastriot Islami ka reaguar pas daljes nga komisariati ku u shoqërua për mungesën e maskës mbrojtëse si dhe kundërshtimit e...

Jeta ime ka mbaruar, më plasi zemra/Historia tronditëse e këngëtares shqiptare,...

Dikur një ndër këngëtaret e preferuara të publikut shqiptar, sot Luljeta Përbasha jeton në skamje dhe e harruar. Këngëtarja hapi derën e...

QUIZ – E gjeni dot ku ndodhet qeni?

Foto më poshtë është një nga ato kuize të cilat kërkojnë një sy të mprehtë për të dalluar diçka ndryshe. Në këtë...

Cila makinë duhet lëvizur?

Nëse ndiheni sikur truri juaj ka nevojë për pak akordim, enigmat dhe testet janë ndoshta mënyra më e mirë për ta mbajtur...

Vetitë kuruese të dëllinjës së kuqe

Dëllinja mund të krahasohet me një thesar të çmuar vlerash për organizmin. Antioksidantët tek dëllinja e kuqe luajnë një rol të jashtëzakonshëm...

Parashikimi i motit për sot/ ja zonat më të prekura në...

Për sot moti parashikohet te jetë me kthjellime dhe vranësira në orët e mesditës. Përgjatë relieveve malore vranësirat do të pasohen nga...

Tra*gjike/ Plas sherri mes dy familjeve, vr*itet gabimisht 8-vjeçari

Një tra*gjedi ka ndodhur mbrëmjen e sotme, 14 tetor në Greqi ku mbeti i vr*arë një 8-vjeçar rom. Sipas...

Horoskopi sot, e e martë dt 10.10.2023 zbuloni parashikimin e...

Dashi Dita e sotme do jete paksa e ndërlikuar për çiftet. Nuk iu pëlqen aspak kur partneri iu jep...

Thellohet skandali i TIMS! Zyrtare: “Ekipi i ri” pa certifikata sigurie

Sekretet e Shtetit Shqiptar, rrjedhja, dëmtimi apo vjedhja e të cilave mund të cënojnë sigurinë kombëtare, janë lënë në duar të pasigurta....

Delegacioni i personaliteteve të larta nga Styria(Steiermark) Austri vizitë në Mirditë...

Infokulla -Mirditë pati nderin të presë pas përgatitjes së vizitës nga Presidentja e Shoqates "Shqipëri Austri" Marianne Graf, delegacionin e lartë të...

Dhu*nohet nga persona të panjohur gazetari Gjergj Zefi

Gazetari Gjergj Zefi, njëkohësisht edhe administrator i portalit “Pamfleti.net” është dhunuar mbrëmjen e kësaj të marte nga persona të panjohur.

Vrasja në Rrëshen, apeli i Dom Gjergj Metës: Ngjarje të tilla...

Imzot Dom Gjergj Meta ka bërë një reagim në rrjete sociale në lidhje me vrasjen e Martin Bardhit në Rrëshen dhe plagosjen...

Denoncoi në spak AKSH-shin Kërrcënohet Geni Progmi

Genti Progni me profesion inxhinier informatike dhe programues ka qënë shumë aktiv në denoncimet e bëra në SPAK (Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion)...

Romania mund ta humbë me rezultat zyrtar ndeshjen me Kosovën

Media spanjolle Mundo Deportivo ka shpjeguar skenarin më të errët pas incidenteve në ndeshjen e humbur të Kosovës në Rumani, ku vendasit...