23.5 C
TIRANA
Tuesday, July 23, 2024

Veliaj: Shkolla “Kosova”, më e bukura në Shqipëri; Basha do ta...

Nga administrata e shkuar në Bashkinë e Tiranës trualli i shkollës 9-vjeçare “Kosova” ishte përcaktuar të bëhej pallat. Por, sot, 3 vjet më vonë,...

LIFESTYLE

TECHNOLOGY

LATEST NEWS

“𝐓𝐡𝐞 𝐒𝐮𝐧”: 𝐕𝐢𝐳𝐢𝐭𝐨𝐧𝐢 𝐋𝐮𝐦𝐢𝐧 𝐞 𝐒𝐡𝐚𝐥𝐞̈𝐬 – “𝐓𝐚𝐣𝐥𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐞 𝐒𝐡𝐪𝐢𝐩𝐞̈𝐫𝐢𝐬𝐞̈”

‘Një cep i botës’ pak i njohur për vizitorët e Evropës Lindore i konsideruar si një Tajlandë në miniaturë – me ujëra...

Sa ta gradojmë kondicionerin, si të vishemi dhe kur të dalim?! Rregullat ‘magjikë’ kundër...

Temperaturat e larta kanë përfshirë prej ditësh mbarë territorin e vendit. “Vapë e madhe. Kam marrë ujë....

Thyhen me çekiç statuja e Papës dhe Nënë Terezës në New York (FOTO)

Një rast vandalizmi është shënuar ditën e djeshme në qytetin e New Yorkut në SHBA kundrejt një kishe, nga një 30-vjeçar.

STAY CONNECTED

0FansLike
66,166FollowersFollow
32,500SubscribersSubscribe

POPULAR ARTICLES

Artan Hoxha flet për herë të parë se çfarë do të ndodhë me 8...

Shifrat dramatike që vijnë matanë kufirit kanë qenë temë e panelit në emisionin “Java” në RTSH. Bëhet fjalë për 180 shqiptarë të vrarë në...

Horoskopi për ditën e enjte, 21 shkurt 2019!

Dashi Kjo do të jetë një ditë reflektimi për të lindurit e kësaj shenje. Ndoshta nuk i keni kaluar ende disa probleme të së...

Filmohet pamja e rrallë sot në Valbonë: Këlyshat e sapolindur të derrit të egër!

Në Parkun Kombëtar të Valbonës janë filmuar sot në orët e para të mëngjesit, të vegjlit e derrit të egër. Sipas shpjegimit të ekspertëve, këlyshat...

LATEST REVIEWS

“New York Times”: Tirana, qytet kozmopolitan, e ardhmja e shkëlqyer e...

Gazeta e njohur amerikane “New York Times”, i ka kushtuar njw artikull të gjatë trasformimeve të mwdha që ka pësuar Tirana gjatë viteve të...