Ambulanca humb kontrollin në autostradë, humb jetën pacientja

103

Një ambulancë ka humbur kontrollin në të gdhirë të mëngjesi të sotëm në autostradën Tiranë Durrës, dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë ka humbur jetën pacientja 71-vjeçare me iniciale A. Sh., e ndodhur në të.

Policia shoqëruar drejtuesin e ambulancës 51-vjeçarin nga Saranda me iniciale I. D., 51.

Njoftimi i Policisë

Në datë 14.02.2021, në orën 03:45, në autostradën Durrës-Tiranë, shtetasi I. D., 51 vjeç, banues në Sarandë, duke drejtuar mjetin ambulancë, ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga, e për pasojë ka humbur jetën shtetësja A. Sh., 71 vjeçe e cila ishte paciente në ambulancë.

Drejtuesi i ambulancës është shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.