Aksidentohet ambulanca/ Vdes pacientja që po vinte tek Infektivi me urgjencë Covidi

140

Nje ambulance eshte aksidentuar mengjesin e sotem ne rrugen Tirane-Durres duke shkaktuar vdekjen e nje te moshuare.

Ngjarja e rende ndodho teksa ambulanca e drejtuar nga shtetasi I.D, 51 vjec banues ne Sarande po dergonte ne Tirane nje paciente me Covid.

Per shkak edhe te ngrices se madhe ne rruge, ambulanca ka dale nga rruga dhe eshte aksidentuar.

Fatkeqesisht ka gjetur vdekjen 71 vjecarja me iniciale A.Sh, e cila ishte paciente ne ambulance.