Kapet një sasi e madhe kokaine në Portin e Durrësit

485

Një sasi e madhe kokaine është bllokuar nga Policia në Portin e Durrësit mbrëmjen e djeshme. Droga e fortë synohej të trafikohej në drejtim të Italisë, ndërsa nuk dihet ende se sa persona janë arrestuar.
Kokaina u zbulua brenda një kamioni gjatë kontrollit që Policia dhe Dogana ushtruan.
Kapja e sasisë së madhe të kokainës në Portin e Durrësit, vjen një ditë pas vizitës së kreut të Antimafias italiane, Federico Cafiero De Raho, i cili kishte deklaruar se grupet kriminale shqiptare janë të lidhur me klanet mafioze në Itali.
Policia e Shtetit pritet të lëshojë një komunikatë zyrtare lidhur me kapjen e drogës së fortë të llojit “kokainë” në orër në vazhdim.
Lajmi do të përditësohet…