Moti Sot, e shtunë 16 tetor 2021

58

Moti do të vijojë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në bregdet.

Përgjatë luginave dhe në bregdet në orët e mëngjesit parashikohet mjegull e dendur e cila gradualisht gjatë orëve me diell shpërbëhet.
Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim e lehtë dhe mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 1 dhe 2 ballë.