Atentati ndaj biznesmenit në Shëngjin, policia del me njoftimin zyrtarë dhe jep detaje nga ngjarja e rëndë: U ekzekutua në ambientet e lokalin e tij, autorët….

192

Policia e Lezhës ka ngritur pika kontrolli për kapjen e autorëve të ekzekutimit të biznesmenit, Ardian Nikulaj.

Sipas bluve, krimi ka ndodhur rreth orës 13:30 në ambientet e lokalit të viktimës në rrethana ende të paqarta.

Shëngjin, Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 13:30, në rrethana ende të paqarta, është vrarë me armë zjarri, në ambientet e lokalit të tij, shtetasi A. N. 50 vjeç, banues në Shëngjin.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Janë ngritur pika kontrolli dhe është rrethuar zona ku vijojnë kontrollet për kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për zbardhjen dhe dokumentin e plotë të ngjarjes.