Tritol në banesën e babait të armikut të përbetuar të Ervis Martinajt, policia zbardh dy pistat e hetimit (Detajet)

86

Mëngjesi i kësaj të marte ka terrorizuar banorët në një pallat të zonës së Freskut, ku mendoj se banonte babai i Leonard Dukës, i njohur si kreu i klanit Duka.

Burime bëjnë me dije se policia po heton nëse tritoli mund të jetë një mesazh nga grupet kriminale rivale për shkak të konflikteve të vjetra të dy djemve të 60-vjeçarit.

Ata kanë pasur disa herë përplasje me grupin e Ervis Martinajt. Saga e përplasjeve ka nisur pikërisht me rrëmbimin dhe dhunimin e Muhamet Dukës nga ana e Ervis Martinajt disa vite më parë.

Më pas vëllezërit Duka dyshohet se u hakmorën duke vrarë mikun e Martinajt, ish policin Santiago Malkos.

Pista e dytë ku po hetohet është ajo e një inskenimi të mundshëm nga vëllezërit Duka për të shmangur ekstradimin nga Belgjika për llogari të drejtësisë shqiptare.