Moti Sot, e enjte 31 dhjetor 2020

101

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta në pjesën veriore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-8 m/sek, përgjatë vijës bregdetare kryesisht në brigjet e Jonit me shpejtësi deri në 13 m/sek.

Valëzimi i forcës parashikohet të jetë 3-4 me lartësi vale 1.0-1.5 metër.