Moti sot, e dielë 27 shtator 2020

51

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin.

Vranësira të pakta kalimtare do të ketë në orët e mëngjesit dhe ato të mesditës, kryesisht në relievet malore.

Mjegull/mjegullinë lokale në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim me shpejtësi deri në 12 m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare, shoqëruar me një valëzim të forcës 0-1 ballë.