Grabitësit hyjnë në shtëpi dhe dhunojnë pronarin në Shkodër

441

Tre persona të maskuar dhe të armatosur shkuan për të grabitur një banesë në qytetin verior.

Paraprakisht, mësohet se ngjarja ka ndodhur në afërsi të shkollës 9-vjeçare “Ismail Qemali”, ku grabitësit kanë hyrë në banesën e Agron Veselit 62 vjeç.

Sipas policisë grabitësit pasi hynë brenda shtëpisë kanë goditur disa herë 62 vjeçarin, ku për pasojë ky i fundit ka marrë plagë në kokë, fytyrë dhe trup. Ato I kanë kërkuar pronarit të shtëpisë paratë, në të kundërt do a vrisnin. Por ky i fundit mësohet të jetë përgjigjur se “po të doni më vrisni se para nuk kam.”

Falë ndërhyrjes së shpejtë të bluve të këtij qyteti është bërë e mundur arrestimi i një prej autorëve të dyshuar, i identifikuar si Pëllumb Kolbuçaj, si dhe I bashkëpuntorëve të tjerë.

Ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.