Kush ka të drejtë, Berisha apo Basha? Dashamir Shehi: Mos ja fut kot tani, unë po të them që…

507

Deputeti i Dashamir Shehi ka folur për përplasjen në PD mes Berishës dhe Bashës.

I pyetur nga moderatorja në “Open” se cili prej tyre ka të drejtë, Shehi u shpreh i vendosur me përgjigjen e tij duke zbuluar se “lufta” po zhvillohet për të marrë pushtetin në partinë më të madhe opozitare.

Pjesë nga debati:

Gazetarja: Kush ka të drejtë, Berisha apo Basha?


Dashamir Shehi: Mos ja fut kot tani! Për mua asnjëri nuk ka të drejtë…
Dashamir Shehi: Unë po të them që ky debat ka lindur për të marrë pushtetin e partisë më të madhe opozitare. Ne kemi nevojë që të hapemi të bëjmë shumë reforma të tjera. Debati po bëhet pa shumë ide pa shumë vlerë. Një herë për herë nuk shikoj ndonjë zgjidhje mes Bashës dhe Berishës.