Messi nuk e kishte Barcelonen ne zemer, ai kishte synime vetem si te pasurohet me teper

105

Me te vertet tifozet e Barcelones jane naiv, mendojne se Messi me zemer ishte “katalunas” ku per 16 vite 13 her nenshkroi kontrat me klubin e tij te zemres secilen her me kerkesa per me shume para.

Ai nuk mund te quhet Maradona i cili sy mbylur e nenshkroi kontratat me Napolin, apo Maldini qe cdoher kishte kerkesa minimale me Milan. Suksesi i Barcelones ishte nga dy artistet e fubollit Xavi-Iniesta, me largimin e tyre Barcelona asnjher nuk arriti te fitoje Ligen e Kampioneve.

Mundi i dy gjenive te futbollit cdoher ju dhurua Messit i cili si duket ishte i etur vetem per para. Nuk e kuptoj si mund te vajtoj tash per Barcelonen kur edhe pse ishte nje multi milioner vazhdoi me kerkesa astronomike edhe kur klubi ishte ne krize financiare.

Messi nuk e kishte Barcelonen ne zemer, ai kishte synime vetem si te pasurohet me teper dhe kete se kuptoj kur ai tashme eshte super milioner. – Francesko Totti