Parashikimi i motit për ditën e sotme, 17 shtator 2020.

162

Moti do të vijojë i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare në pjesën veriore dhe jugore.

Era do të fryjë Verilindje Veriperëndim 1 deri 8 m/sek e përgjatë bregdetit përkohësisht deri 12 m/sek. Valëzimi në det parashikohet i forcës 2 deri 3 ballë.