Nëntori sjell shirat në të gjithë territorin shqiptar

138

Muaji nëntor do të nisë më mot të kthjellët dhe me rëshje lokale shiu në disa zona të vendit.

Meteorologu Hakil Osmani thotë se termometri do të arrijë deri në 21 gradë në vlera maksimale, gjë që për stinën ku jemi është afër 4 gradë më e lartë.

Sa I përket fundjavës, e shtuna pritet të ketë mot të kthjellët, ndërsa e diela dhe fillimi I javës tjetër do të sjellë shira në të gjithë territorin.

Moti me vranësira dhe reshjet e  shiut tregon se vjeshta tashme ka ardhur dhe se ditet me diell do te jene me te paketa.