Ekzekutoi Nardin e Bujtinave të Thethit, autori kapet në Danimarkë

286

Është kapur dhe është ekstraduar nga Danimarka 27-vjeçari nga Shkodra, autori i dyshuar i vrasjes së Nard Polisë.

Shtetasi K. S. alias K. M. ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga ZQK Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Vrasja me dashje, në bashkëpunim.

Shtetasi K. S. është autori i dyshuar i ngjarjes së ndodhur më datë 20.03.2019, ku në vendin e quajtur kryqëzimi i fshatit Grudë, në Shkodër, ku është vrarë me armë zjarri në automjetin e tij 35 vjeçari Nard Polia i njohur si Nardin e Bujtinave të Thethit.