Bayern shpartallon Benficën, Real Madrid mposht Romën në Olimpico

445

Skuadrat e mëdha nuk gabuan në duelet e të martës në mbrëmje në Uefa Champions League.

Juventus fitoi ndaj Valencias falë golit të madzukic duke mbajtur vendin e parë përpara Mançester JUnaitid.

Real Madrid fritoi duelin direkt ndaj Romës në Olimpiko 2 me 0 duke siguruar kreun e klasifikimit.

Bajerni I Mynihut la pas krizen në kampionat duke shkaterruar 5 me 1 Benfiken në fushën e vet dhe ka dy pikë më shumë se Ajaksi në klasikimim.

Manchester Siti I Guardioles u mjaftua me nje barazim ndaj Lionit në Francë për të mbajtur vendin e parë.

Më poshtë do të gjeni rezultatet e ndeshjeve të luajtura këtë te marte ne Uefa Champions League;

AS Roma – Real Madrid 0-2
Bayern Munich – Benfica 5-1
Hoffenheim – Shakhtar Donetsk 2-3
Juventus – Valencia 1-0
Lyon – Manchester City 2-2
Manchester United – Young Boys 1-0

Tring.tv