2.5 milione euro mori Ylli Rakipi, tashti nuk i merr! Ja pse u zëmërua ky Yllë me qeverinë!

503

Shkruan Bledi Mane

YLLI QË NUK PO SHKËLQEN MË AS NË BIXHOZ!

Ylli, Ylli, rakipi i medias shqiptare na qenka merzitur me qeverine.

Ylli, Ylli, rakipi kolonjar qe mikloi djathtas e majtas na qenka revoltuar me qeverine.

Ylli, Ylli rakipi i gazetarise shqiptare qe shkelqeu vetem me videon e brekeve te Shukriut te Dibres paralajmeron aksion te forte mediatik-politik.

E dini ju te dashur miq pse Ylli e zbehu shkelqimin e dashurise ndaj rilindasve eunuke e frikacake?

Sepse kishte 7 vjet qe i merrte Oshe-se qira te majme per zyrat e saj te pallati i Yllit ne Tiranen e Re.

Ylli perlante cdo muaj rreth 28 mije euro nga parate e energjipaguesve.

Dhe tani qe Oshe po zhvendoset ne zyrat e reja te ndertuara prej saj, Ylli e zveniti dashurine dhe respektin.

Bejini vete llogarite:

28 mije euro cdo muaj here 12 muaj ne vit?

28 mije euro cdo muaj here 12 muaj ne vit here 7 vjet?

Rreth 2 milione e 300 mije euro ka perlare Ylli Rakipi nga Operatori i Shperndarjes se Energjise.

Pyeteni Yllin ku i ka shpenzuar keto para?

Bixhoz, kumar,kumar,bixhozzzzzzzzzzz o matralloz i medias gjobevenese shqiptare!!!

* Ribotim i gazetarit, 5 nëntor 2016