Vjosa Osmani i hedh benzinë zjarrit, nxit përçarje Shqipëri-Kosovë gjatë vizitës në Tiranë / Vjen mesazhi i fortë i Sokol Ballës: Shyqyr që vizitat dhe çuditë zgjasin…

154

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani, duket se po përkeqëson marrëdhëniet politike Kosovës-Shqipëri. Ashtu sikundër tentoi Albin Kurti ato 40 ditë si kryeministër, edhe Osmani po ecën në një linjë, duke dalë tërësisht nga kostumi i presidentit.

Gazetari Sokol Balla me një ironi ka komentuar qëndrimet dhe disa nga takimet e Osmanit e cila u shfaq krah Bashës, Berishës e Metës duke bërë politikë.

Balla shkruan:

“Floket me ondulacion dhe patriotizem me permanent. Siklet ta kritikosh vellain e vogel. Se prape vellai jot mbetet. Por shyqyr qe vizitat dhe cudite, ne trojet tona zgjasin vetem tre dite”.