Milani flirton me brazilianin Willian

441

Mediat e huaja sportive bëjnë me dine se braziliani Willian, i cili aktualisht luan në skuadrën e Antonio Conte, mund të largohet në fund të sezonit.
Mediat shkruajnë se marrëdhënia mes sulmuesit brazilian dhe trajnerit italian nuk është në kushte të mira dhe kjo vjen e trashëguar nga sezoni i shkuar, kur sulmuesi brazilian nuk dha rezultatet e pritshme prej trajnerit.
Conte është justifikuar me formën dhe se forma që ka në këtë sezon i lejon më shumë minuta. Por, Willian që më parë ka luajtur me Shakhtar, duket se është gati për një eksperiencë të re në skuadra të tjera.
Skuadra që përflitet më shumë është Milani, me të cilët kanë nisur kontaktet e para. Menaxheri i futbollistit është kontaktuar nga kuqezinjtë që janë të interesuar për 29-vjeçarin.
Willian është një prej të preferuarve edhe nga Jose Mourinho, pavarësisht se sulmuesit aktualisht nuk i mungojnë.
Vetë braziliani nuk është shprehur për të ardhmen, pasi është nën kontratë edhe për 2 sezone te Chelsea.