Ngjarje TRAGJIKE/ I riu shqiptar dhe instruktori rrëzohen nga parashuta, ka viktima

111

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një 32-shqiptar ka humbur jetën.

Ai së bashku me një 65-vjeçar, ishin në një parashutë kur kjo e fundit u rrëzua në një fushë, në kufirin midis provincave Forlì dhe Ravenna dhe dy personat në bord u vranë menjëherë.

Viktimat janë një instruktor italian 65-vjeçar dhe një i ri 32-vjeçar me origjinë shqiptare, me banim në Riolo Terme (Ravena).

Një dëshmitar raportoi se papritmas parashuta bëri dy kthesa dhe ra në një fushë.