Tërmeti i fortë godet Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

372

Lëkundjet e tërmetit janë rikthyer sërish në vendin tonë. Veriu i Shqipërisë është tronditur në orët e para të mëngjesit të sotëm pasi lëkundje të forta janë ndier në Has, Bajram Curr, Kukës dhe të gjithë zonën përreth.

Sipas “EMSC”, epiqendra e tërmeti ishte në Llugaj të Tropojës me magnitudë 4.2 Rihter dhe thellësi 2 km.

Lëkundjet janë ndierë rreth orës 02:58 të mëngjesit të sotëm ndërsa deri në këto momente nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Kosovë, sidomos në disa zona të Rajonit të Dukagjinit.