Ndërron jetë parakohe bashkëshorti i ministres Shqiptare

152

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, fatkeqësisht ka humbur bashkëshortin e saj në mënyrë të parakohshme. Mësohet se 49-vjeçari Artan Asllani ka ndërruar jetë për shkak të një sëmundjeje të rëndë, nga e cila vuante kohëve të fundit.

Lajmi konfirmohet nga burime të sigurta në Ministrinë e Kulturës, që shprehin po ashtu ngushëllimet për këtë humbje të parakohshme.

Artan Asllani, bashkëshorti i ministres së Kulturës, Elva Margariti ka zotëruar dhe drejtuar një biznes dekoresh.

Homazhet për të ndjerin do të zhvillohen nesër në orën 09:00 dhe më pas do të përcillet për në banesën e fundit në Tufinë.