Horoskopi Sot, e martë 4 janar 2022

207

Dashi

Duhet të mundoheni që të përshtateni me një periudhë ndryshimesh dhe zgjidhjesh. Do t’iu duhet të vini rregull brenda jetës suaj, si në sferën sentimentale edhe në atë profesionale.

Demi

Do të keni ndikimin e favorshëm të planetit të Saturnit gjatë gjithë kësaj të hene. Me shumë mundësi do të vlerësoni më mirë disa ndryshime të rëndësishme në sektorin profesional.

Binjakët

Duhet të mundoheni që të rrini larg nga aktivitetet apo vendimet që kërkojnë shumë përkushtim gjatë kësaj të hene. Parashikohet që të përballeni me një sërë ndryshimesh, ndaj duhet t’iu kushtoni më shumë rëndësi të ardhurave tuaja gjatë kësaj dite.

Gaforrja

Duhet të lini pas shpine të gjitha situatat tensionuese gjatë kësaj dite, duke u
përshtatur me disa raporte që ju kanë munduar. Sa i takon sferës së ndjenjave,
parashikohen zhvillime të rëndësishme.

Luani

Do t’iu duhet të prisni gjysmën e dytë të ditës për të pasur zhvillime pozitive sa i takon ndjenjave. Mundohuni që të ruani qetësinë dhe ekuilibrin, në familje dhe punë.

Virgjëresha

Do të përfshiheni nga një periudhë tejet me fat, e cila do të përfshijë të gjithë sektorët e jetës suaj. Mjaft favorizuar do të jetë kjo e shtune si sa i takon sferës profesionale edhe nga pikëpamja sentimentale, sidomos për çiftet që kanë kohë bashkë.

Peshorja

Do t’iu duhet të planifikoni të ardhmen në bazë të kërkesave që do të keni. Kjo do të jetë një periudhë mjaft e rëndësishme sa i takon ndjenjave.

Akrepi

Do mund të mbështeteni në pozicionin e favorshëm të yjeve, për shkak të pranisë edhe të Saturnit. Në sferën profesionale do të riktheheni në lojë.

Shigjetari

Do të jeni nën ndikimin pozitiv të Venusit, ku do të arrini të çoni deri në fund një sërë çështjesh të rëndësishme. Përkushtimi maksimal gjatë kësaj periudhe, kërkon që të ruani qetësinë në çdo sektor.

Bricjapi

Do të përfitoni nga ndikimi pozitiv i Saturnit gjatë kësaj dite, duke arritur destinacione të rëndësishme. Parashikohen rezultate mjaft të frytshme në sferën profesionale dhe atë të ndjenjave.

Ujori

Duhet të tregoni kujdes lidhur me shpenzimet gjatë kësaj të hene, duke mbajtur nën kontroll financat tuaja. Lidhur me disa konflikte të së kaluarës, do arrini që të gjeni zgjidhje.

Peshqit

Parashikohet një periudhë e mbushur me ndryshime sa i takon fushës së ndjenjave. Nga këto ndryshime nuk do të mbeten pa prekur as disa çështje profesionale.