Moti Sot, e shtunë 28 nëntor 2020

107

Zhvillimi i një qëndre e presionit të ulët atmosferik në qëndër të Europës me ndikim deri në vendin tonë duke diktuar vranësira dhe shira në të gjithë territorin, KU më dendura reshjet do të jenë në zonat veriore dhe qëndrore gjatë mëngjesit.

Mesdita sjellë përmirësim të përkohshëm të kushteve atmosferike por sërisht pasditja rikthen shirat në vend.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes ku minimumi do jetë 3°C, por dhe në mesditë ku maksimumi në rang vendi do shënojë 20°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h NDERSA drejtimi i erës paraqitet kryesisht Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.