Moti Sot, e premte 22 prill 2022

343

Moti do të jetë i vranët me intervale të shkurtra me diell.

Do ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët kryesisht përgjatë pjesës së parë të ditës si dhe në mbrëmje.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – lindje 1-10 m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera herës fiton shpejtësi deri në 18 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.