Moti Sot, e hënë 6 dhjetor 2021

210

Ditën e nesërme parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira, të cilat vijnë në shtim deri në të dendura në pjesën e dytë të ditës. Reshje shiu të izoluara përgjatë vijës bregdetare, në orët e vona të mbrëmjes reshjet marrin karakter shtrëngatash.

Era nga kuadrati i Juglindjes–Lindjes me shpejtësi mesatare 1-10m/s, e cila hera-herës do të fitoje shpejtësi deri në 18m/s, përgjatë vijës bregdetare jugore stuhi ere deri në 25m/sek .Valëzimi në dete parashikohet i forcës 5 dhe 6.