Shefi i Policisë së Shkodrës reagon për vrasjen e Saimir Hoxhës: U shtua dhe një tjetër yll! Besoj jeni të kënaqur…

176

Saimir Rrustemi, shef në sektorin e luftës ndaj krimit të organizuar në Policinë e Shkodrës, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë ku mbeti i vrarë efektivi Saimir Hoxha në krye të detyrës.

Rrustemi në një postim në rrjetet sociale shkruan se sikur mos mjaftojnë kushtet e vështira që punojnë tani u marrin edhe jetën policëve në krye të detyrës.

“U shtua dhe nje tjeter yll! Besoj jeni te kenaqur…

ju qe s’lini moment punonjesish policie pa kapur me aparatet tuaj celular,,,,
Ju qe mezi prisni te suleni si çakej mbi çdo punonjes qe perpiqet te beje detyren e tij mire apo keq.

Nuk mjafton fakti qe punojme orar pa orar, qe s’kemi kurre nje dite pushim, qe durojme stresin e perditshem te punes, qe s’jemi ne gjendje te kujdesemi as per familjet tona.

Nuk mjafton as te mbajme mbi supe shpifjet, perbuzjet e talljet tuaja!

Duhet te na merrni dhe jeten!

Kjo eshte shoqeria jone!

Edhe ne njesoj si ju jemi, pjese e juaja, nuk jemi as me te zgjuar, as me te forte e as me trima, por ama nje gje e kemi me shume se ju, kurajon!

Sot u shtua dhe nje yll. Une sot jam Saimiri.

Ishalla Zoti kujdeset per ty vellai yne!”” shkruan ai në postimin e tij.