Moti Sot, e mërkurë 7 prill 2021

26

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të lehta përgjatë maleve.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1 deri 7 m/s. Përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulëta pranë era do të jetë përkohësisht e vrullshme deri 15 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3 dhe 4 ballë.