Të shtëna me armë në qytet / Braktiset një automjet, policia gjen gëzhoja

92

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Elbasanit pranë zonës së stadiumit.

Sipas informacioneve nga vendngjarja, një automjet tip “Mazda” është gjetur i ndaluar dhe i braktisur në mes të rrugës. Pranë mjetit, në tokë është konstatuar edhe një gëzhojë arme.

Dyshohet që ndaj mjetit të jetë qëlluar me armë, por kjo pistë mbetet ende për t’u konfirmuar.

Në vendngjarje ndodhet policia, e cila ka bërë të mundur rrethimin e zonës dhe po heton për të zbardhur dinamikën.

Ndërkohë, nuk ka informacione për persona të plagosur. Autoritetet po punojnë për të identifikuar pronarin e mjetit të braktisur në rrugë. Ndërkohë, do të bëhet edhe kqyrja e kamerave të sigurisë në zonë.