Shiu përmbyt Tiranën në pak minuta

468

Tirana është përfshire nga një stuhi e forte shiu. Reshjet intensive qe kane rene për gati gjysme ore kane shkaktuar përmbytje ne disa zona dhe rruge te kryeqytetit

Reshjet e shoqëruara edhe me ere te forte kane shkaktuar fryrjen e kolektorëve dhe bllokimin e pusetave.

Bulevardi kryesor, segmentet e unazës, rruga Don Bosko por edhe lagje te kryeqytetit u përmbytën. Trafiku ne Tirane u rendua edhe për shkak te rënies se disa pemëve nga era e forte.

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj përmes një reagimi ne profilin e tij u beri thirrje qytetareve te evitonin daljet gjate kohës se stuhisë, ndërsa beri te ditur se ekipet po punonin për normalizimin e situatës.

Pas ndërprerjes se reshjeve, situata ne Tiranë iu rikthye normalitetit.