Tronditet Moska, makina futet përmes turmës, disa të plagosur

474

Panik në Moskë, taksia futet mes turmës së njerëzve.
Mediat vendase raportojnë se nga incidenti i ndodhur në rrugën Ilyinka, janë lënduar 8 persona.
Policia ka ndaluar shoferin e taksisë, një 28-vjeçar nga Kirgistani.

Per momenyin nuk ka raportime nese eshte nje sulm terrorist apo nje incident I vecuar.

Ngjarja sjell panika ne radhet e te gjithe vendeve pjesmarrese ne boteror dhe tifozeve te tyre pasi kryeqyteti rus eshte në qëndër të vëmendjes gjatë kësaj kohe për shkak të zhvillimit të kupës së botës.

Një ditë më parë, ISIS kërcënoi me sulme terroriste në Rusi gjatë muajit të botërorit,ndërsa këtë të shtunë këto dyshime I parashtroi edhe departamenti amerikan I shtetit.