Aksidenti me autobusin me nxënës në Skrapar, arrestohet shoferi

445

Policia e Skraparit arrestoi mëngjesin e sotëm shoferin e mikrobusit që u përmbys në anë të rrugës e për pasojë dhjetë nxenës u plagosën.
Astrit Hysi, 52 vjeç nga fshati Vërzhezhë i Skraparit akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit. Arrestimi i tij u bë pasi në rrugën dytësore Vërzhezhë–Çorovodë, në vendin e quajtur Kthesa e Minos, duke drejtuar mjetin tip Benz autobus, humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke u përmbysur në përrua.
Në mjet ndodheshin 25 nxënës, dhjetë u plagosën. Një prej tyre në gjendje më të rëndë ndodhet e shtruar në spitalin e Traumës në Tiranë.