“Dita e gjykimit vjen shpejt, mos harroni”, kë paralajmëron Petrit Vasili?

530

Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook kërkon anulimin e marrëveshjes së bashkëpunimit mes Prokurorisë dhe policisë. Duke iu drejtuar qeverisë, Vasili bën edhe një paralajmërim duke thënë se dita e gjykimit vjen shpejt.

STATUSI I PLOTE

Petrit Vasili
Marreveshjen Marku -Xhafaj anullojeni, mbroni veten te pakten, dita e gjykimit vjen shpejt, mos harroni!…
 

 
Trafiku i droges ka tashme mburojen e vet ne drejtesi, marreveshjen Marku-Xhafaj.
Kryeministri, qe udheheq vetë drogen i ka emeruar po vetë keta te dy, pra jane te tre pjese te se njejtes kauze te zeze.
Kryeministri ka shkaterruar zgjedhjet e 25 qershorit dhe i tha policise flakni uniformat dhe beni vota per Partine Socialiste. Eshte kallezuar kryeministri ne Prokurorine e Pergjithshme dhe eshte mbyllur meqe medemek kishte kerkuar falje ne Facebook pas kryerjes se nje krimi shteteror shume te rende.
A ka guxim ta komentoje Xhafaj kete veper penale, qe dezintegroi policine, rendin, sigurine publike,sigurisht qe jo.
A ka guxim Marku ta rihape kete dosje te mbyllur turperisht,sigurisht qe jo. Ate 69 votat e rilindjes nuk e kane shpunë aty per te cuar perpara drejtesise kryeministrin.
Po ministren e drejtesise, qe dhunoi kod, ligj e kushtetute e arrestojne dot keta dy te besuarit e kryeministrit?
Po ish ministrin e brendshem te akuzuar nga te gjitha anet brenda e jashte Shqiperise, a e arrestojne dot keta dy besniket e kryeministrit?
Jo dhe jo. Ata jane aty te dy bashke në mareveshjen e turpit per ti mbyllur, per ti mbuluar e per ti groposur keto ceshtje si dhe per te varrosur pa kthim reformen ne drejtesi.
Kjo eshte marrveshje per te arrestuar e perndjekur gjithe shqiptaret, per te ringjallur perndjekjen politike te sigurimit te shtetit dhe per mos denuar kurre trafikantet dhe kryeministrin e tyre.
Anullojeni kete marrveshje kriminale, mbroni veten te pakten, vjen shpejt dita e gjykimit, mos harroni….