Detajet nga projekti/Këngëtari “GUNZEY” së shpejti sjell Hitin e rradhës në bashkëpunime me…!?

1284

Artisti i mirënjohur nga Kosova “GUNZEY” ashtu siç premtoi që do të sillte hite në tregun muzikor Shqiptar po e bënë atë duke sjelle në vazhdimësi projekte që po pelqehen nga masa, në një rrëfim Ekskluziv, “GUNZEY” ka dhënë detajet e para për projektin e tij më të ri që pritet të lançohet së shpejti.

Burime tona bëjnë me dije për piktv.al, se artisti do të vijë në këtë projekt me këngën “Tu Luta” në bashkëpunim me bukuroshen Vjosa Emini, këngëtare e mirënjohur të estradës. Po kush është Vjosa Emini që “GUNZEY” ka zgjedhur të bëjë bashkëpunim:
Vjosa Emini është këngëtare e mirenjohur ne te gjitha trevat shqiptare. Në këtë bashkëpunim me “Gunzey” ajo vjen me një stil të veçantë duke eksperimentuar ne stilin e saj muzikor dhe padyshim që kënga e tyre do të jetë Hit apsolut. Gjithashtu gazetarët tanë, tentuan të komunikojnë me menaxherin dhe shokun e artistit “Gunzey”, Pajtim Maçi, por pa arritur të marrim ndonjë info me të detajuar në lidhje më hitin që po përgatisin. Po të njëjtat burime kanë bërë me dije se audio e këngës është punuar mjaft mirë nga Producenti “Marko”, përkatësisht “Frequence Studio” në Prishtinë & një ndër producentet dhe muzicientët më me emër në Kosovë Rinor Ukimeri me studion e tij “RRecords”.

E pa qartë mbetet produksioni i cili do bëjë xhirimet e videoklipit, pasi këngëtari “Gunzey” të gjitha klipet e tij i ka bërë me emra të mirënjohur si “MAX Production”, “Creative Video”, “Macro Films” etj.

Deri në publikimin e kengës ne do të ju mbajmë të informuar per çdo gjë.