Rrëzohet avioni në Greqi, raportohen viktima

238

Një avion me një motor u rrëzua mesditën e së mërkurës në kilometrin e 96-të midis Athinës dhe Lamias. Në vendngjarje kanë shkuar tetë zjarrfikës me tre automjete.

Ngjarja  ka ndodhur  në lartësinë e liqenit Ylikis. Sipas informacioneve të para, zjarrfikësja është njoftuar në orën 14:45 për një viktimë, rreth 70-75 vjeç, sipas mediave greke.

Më shumë detaje priten në vijim.