Moti Sot, e premte 20 maj 2022

263

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura nga orët e mesditës
deri ato të pasdites në pjesën më të madhe të vendit.

Do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në formë pikash në pjesën më të
madhe të territorit.

Në veri e verilindje dhe lindje reshjet marrin përkohësisht karakter shtrëngatash me rrufe
deri në mesditë. Mjegullinë e izoluar.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim –Verilindje me shpejtësi 1-10m/s. Valëzimi në dete
parashikohet i forcës 2-3 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.8-1.5 metër.